Dotazy na hrnečky s fotem

 


Jaká je požadovaná kvalita fota?

Nejlépe je foto přímo z fotoaparátu, bez úprav ( i ořez je úprava). Tisk odpovídá předloze,  pokud je fotka rozmazaná, tisk ji nezaostří, spíše naopak.

  Ukládám si fota pouze do  internetové galerie mohu je poslat? Většina internetových fotoalb fotky znehodnocuje pro tisk, protože kvalitní fota jsou velká a zabírají mnoho místa, proto jsou k tisku nevhodná, ikdyž vypadají na monitoru výborně. Pokud jiná nemáte, pošlete je, napíši zda je lze použít. Tisk však může být velmi kvalitní ale podmínkou je  kvalitní digitální fotografie.

  A co fota z mobilu? Fota z mobilních telefonů ve většině případů nejsou kvalitní a slouží pro náhled na obrazovce monitoru nebo televize, při tisku se nedá přesně odhadnout, zda budou vypadat dobře, s jistotou lze však říct, že jsou vždy v tisku horší než z fotoaparátu. (méně ostrá a barevně zrnitá)  

Co když jiná fota nemám ? Prostě je pošlete, pokud je zcela nevhodné napíši, když  je to možné zkusím je vylepšit (doostřím, vyretušuji popř dobarvím).

 
Jak je hrnek potisknutý? Opravdu je až po spodní okraj? Všechny hrnečky, co jsem dříve nakupovala,  mají dole i nahoře bílý lem, ikdyž měli na stránkách obrázky až po spodní okraj stejně jako vy. Potisknutý až dolů by se mi líbil víc než jen malé foto uprostřed hrnečku. Ano, není to obvyklé, aby byl hrneček potisknutý až zcela po spodní hranu s minimálním bílým lemem, mám velmi kvalitní lis, ve kterém to lze takto tisknout. Hrneček je potisknutý od horní hrany až zcela ke spodní hraně, od ouška k oušku - končí cca 1cm od ouška.  

Jak probíhá objednávka? Po úspěšném objednání v eshopu Vám příjde potvrzovací email na email. V této chvíli byla s největší pravděpodobností objednávka doručena a dostanu ji ke zpracování. Ve většině případů do 2 pracovních dní pošlu náhled (před vánocemi se může termín prodloužit) ke schválení. Po odsouhlasení a případně připsání platby hrnečky potisknu a odešlu také většinou do 2 dní.  

 Jak je hrnek potisknutý, nezničí se tisk při mytí a mohu ho dát do myčky a mikrovlnky? Hrnek je potisknutý sublimační metodou, tj vytiskne se speciálním inkoustem na sublimační papír a v termolisu se přenese vytisknutý motiv do velmi odolné lakové vrstvy nanesené na hrnečku. Lak je velmi odolný ale velmi hrubé zacházení se nedoporučuje, lze ho kovovým předmětem, drátěnkou či práškem poškodit. Myčku nedoporučuji, některé přípravky jsou natolik agresivní, že mění barvy v tisku, laková vrstva však odolá. Mikrovlnka nevadí, hrnek lze do ní vkládat bez omezení.  

 

zpět